Egipt last minute Call center

poczta@egipt-last-minute.pl


Wycieczki Hurghada
Wycieczki Sharm el Sheikh
Hotele Sharm el Sheikh

Każdemu kto ma już dosyć kolejnych mroźnych, ciemnych poranków oraz krótkich szarych dni w naszej pięknej aczkolwiek nieprzyjaznej o tej porze roku ojczyźnie pragnę polecić wyrwanie się z owej zimowej aury i choć na klika dni zmienić klimat udając się na wczasy do Egiptu. Gwarantuję, że wystarczy zaledwie siedem dni egipskiego słońca, aby wypocząć, nabrać nowej energii, zapomnieć na chwilę o śniegu, czapkach, rękawiczkach i minusowych temperaturach po czym powrócić w pełni zrelaksowanym, pełnym nadziej na rychłe nadejście wiosny. Wiem o czym mówię, gdyż sam zaledwie klika dni temu wróciłem z niegdysiejszego centrum starożytnego świata i chciałbym polecić wszystkim szukającym wytchnienia pewną szczególną formę wypoczynku w Egipcie co niniejszym czynię.

Mam tu na myśli wycieczkę objazdową wraz z rejsem po Nilu. Jest to o tyle oryginalna forma wypoczynku, że łączy w sobie zarówno wielogodzinny relaks w słońcu na pokładzie statku jak i możliwość poznania najsłynniejszych egipskich zabytków zlokalizowanych po obu stronach tej najdłuższej na świecie rzeki. Dzięki temu zarówno wielbiciele leniuchowania jak i żądni przygody wytrawni turyści pragnący bliżej zapoznać się z kulturą starożytnego Egiptu powinni być w pełni usatysfakcjonowani.

Naszą przygodę zaczniemy od zwiedzania Luksoru – miasta nazywanego czasem największym muzeum świata zlokalizowanym na wolnym powietrzu ze względu na ogromną ilość zabytków w tym starożytnych świątyń, posągów i grobowców często zachowanych w bardzo dobrym stanie. Następnym punktem programu jest rejs do Edfu, świetnie zachowanej świątyni wzniesionej ku czci boga przedstawianego jako mężczyzna z głową sokoła – Horusa, jednego z głównych bóstw panteonu starożytnego Egiptu. Jest to jednocześnie najlepiej zachowany obiekt, będący doskonałą pamiątką z czasów panowania w Egipcie dynastii Ptolemeuszy.

Obierając kurs dalej na południe dalej na południe statek zaokrętuje w porcie rzecznym Asuanie gdyż tu kończą się możliwości żeglowania po Nilu. Asuan to stosunkowo niewielkie miasto mimo tego jednak każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Entuzjaści zakupów poczują się jak ryba w wodzie korzystając z możliwości zakupów na tutejszym kolorowym targu natomiast turyści którym nie straszna jest czterogodzinna podróż autokarem mogą skorzystać z wycieczki fakultatywnej do Abu Simbel. Po długiej podróży poprzez pustynne bezkresy trafiamy do jednego z najsławetniejszych egipskich zabytków niegdyś umiejscowionym na Nilem w czasach dzisiejszych przeniesionym nad brzeg jeziora Nasera świątyni Ramzesa II w Abu Simbel. Świątynia ta znajduje się na samym południu Egiptu blisko granicy z Sudanem, niegdyś symbolizować miała potęgę Egiptu żyjącym na tamtych terenach plemionom nubijskim.

Wymienione przeze mnie atrakcje jakie oferuje Rejs Po Nilu to tylko kilka głównych punktów programu. Pełen program takiej wycieczki obfituje w mnóstwo dodatkowych elementów jak chociażby zwiedzanie świątyni w Kom Ombo, miasta słynącego niegdyś z obróbki złota, przystanek pod zniszczonymi już nieco przez ząb czasu kolosami Memnona, czy możliwość zapoznania się z kulturą nubijską poprzez odwiedziny autentycznej nubijskiej wioski. Sama wyprawa do owej wioski gwarantuje nam masę niezapomnianych doświadczeń. Począwszy od przejażdżki na wielbłądach poprzez naukę alfabetu nubijskiego w prawdziwej nubijskiej szkole po możliwość wykąpania się w dość chłodnych o tej porze roku w wodach Nilu, czy niepowtarzalnej okazji pogłaskania hodowanego w jednej z chat krokodyla. W skrócie multum atrakcji, gorące polecam wszystkim korzystającym z rejsu tą wycieczkę.

Dla wszystkich zainteresowanych taką formą wypoczynku jaką jest Rejs Po Nilu powinienem również wspomnieć o samym statku na którym zostajemy zakwaterowani. Statek, z którego korzystałem posiadał kilka pokładów wraz z odkrytym górnym gdzie znajdował się basen oraz leżaki i bar. Obowiązywała formuła all inclusive także goście mogli dowolnie cieszyć się napojami oraz trunkami korzystając z baru co wprawiało wszystkich w dobry, letni nastrój.

Pozostaje mi tylko zachęcić wszystkich pragnących uciec zimnej, polskiej aurze do zdecydowania się na bezstresowe wakacje w Egipcie, beztroski wypoczynek i paleta niezapomnianych doznań gwarantowana !


Aktualne rejsy po Nilu